معرفی

دستگاه روستر قهوه (راهنمای خرید)

راهنما خرید روستر

دستگاه روستر قهوه برای برشته کردن قهوه استفاده می شود و دارای انواع مختلفی است. خوانندگان عزیز وبلاگ کافه پخش می توانید با مطالعه این مقاله با انواع این دستگاه ها و مقایسه آن ها با یکدیگر آشنا شوید.

عمل پخت، بو و تفت دادن دانه های سبز قهوه را به دانه های برشته شده قهوه، با استفاده از دستگاه روستر قهوه انجام می شود.

قهوه از پرطرفدارترین نوشیدنی های جهان است که از دم کردن میوه درخت قهوه به دست می آید. میوه های این درخت سبز رنگ هستند. به منظور استفاده از آن ها به عنوان دانه قهوه، ابتدا این میوه ها برداشت می شوند، سپس فرآوری می شوند (که می تواند به روش های مختلفی انجام شود) و در نهایت خشک می شود.

آخرین مرحله تولید دانه قهوه برشته کردن و بو دادن است که در آن قهوه سبز به دانه های معطر تغییر می کند. ما همین دانه های معطر را پس از دم کردن، در فنجان های قهوه می نوشیم.راهنما خرید روستر

انواع مختلف دستگاه روستر قهوه در دو نوع خانگی و صنعتی وجود دارد که از زیرمجموعه های ماشین آلات فراوری صنایع غذایی است.راهنما خرید روستر

معرفی دستگاه روستر قهوه (راهنمای خرید)
آنچه در این نوشته می خوانید:

دستگاه روستر قهوه برای برشته کردن قهوه استفاده می شود و دارای انواع مختلفی است. خوانندگان عزیز وبلاگ آی فودز می توانید با مطالعه این مقاله با انواع این دستگاه ها و مقایسه آن ها با یکدیگر آشنا شوید.

عمل پخت، بو و تفت دادن دانه های سبز قهوه را به دانه های برشته شده قهوه، با استفاده از دستگاه روستر قهوه انجام می شود.

قهوه از پرطرفدارترین نوشیدنی های جهان است که از دم کردن میوه درخت قهوه به دست می آید. میوه های این درخت سبز رنگ هستند. به منظور استفاده از آن ها به عنوان دانه قهوه، ابتدا این میوه ها برداشت می شوند، سپس فرآوری می شوند (که می تواند به روش های مختلفی انجام شود) و در نهایت خشک می شود.

آخرین مرحله تولید دانه قهوه برشته کردن و بو دادن است که در آن قهوه سبز به دانه های معطر تغییر می کند. ما همین دانه های معطر را پس از دم کردن، در فنجان های قهوه می نوشیم.

انواع مختلف دستگاه روستر قهوه در دو نوع خانگی و صنعتی وجود دارد که از زیرمجموعه های ماشین آلات فراوری صنایع غذایی است.

دستگاه روستر قهوه

فرایند رست قهوه چگونه است؟

چگونگی انجام این کار بدین صورت است که ابتدا دانه های سبز درون محفظه دستگاه، مقداری از محتوای آب خود را از دست می دهند و تا حدودی متورم می شوند. پس از آن رنگ آن ها به آرامی به قهوه ای تغییر خواهد کرد. در آخرین مرحله نیز باید دانه های قهوه خنک شوند که این کار در مقیاس صنعتی با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ انجام می شود.

تجزیه حرارتی بعضی از مواد تشکیل دهنده شیمیایی، به دانه کمک می کند تا به قهوه بو داده با بیشتر از ۸۰۰ مولکول آروماتیک (عطردار) تغییر کند و طعم دلپذیری پیدا کند.راهنما خرید روستر

مقایسه انواع دستگاه روستر قهوه

دانه های قهوه که به رنگ قهوه ای در بازار وجود دارند درواقع، همان دانه های سبز رنگی هستند که در اثر فرآیند حرارت دهی عطر و طعم بی نظیری آزاد می کنند. از این رو، برای تهیه انواع مختلف قهوه استفاده می شوند.

تاکنون انواع متفاوتی از دستگاه های روستر قهوه عرضه شده اند که هر یک برای هدف و مشتریان خاصی مناسب هستند. خرید دستگاه روستر قهوه با توجه به تولید انواع قهوه ها با مزه، بو و شیرینی یا تلخی متفاوت نیز با هم فرق دارند. درواقع، هر فرد با توجه نیاز و هدف خود دستگاه رست مناسب را انتخاب و خرید می کند.

  • دستگاه های رست قهوه اسپشیالیتی: قهوه با کیفیت زیاد تولید می کنند و قیمت بالایی دارند.
  • دستگاه های رست آرتیسان: با کیفیت عالی و در اندازه های کم قهوه تهیه می کنند.
  • دستگاه های رست تجاری: این انواع به سرعت و حجم زیاد تولید معروفند.
  • دستگاه رست خانگی: برای مصرف شخصی و در مقیاس بسیار کم استفاده می شوند.
  • دستگاه‌های فروشگاه های کوچک: برای مشاغل کوچک مناسب هستند.

دستگاه تجاری رست قهوه

فرآیند برشته کردن قهوه (رست قهوه) با استفاده از دستگاه رست تجاری انجام می شود. این ماشین آلات معمولا استوانه ای شکل ساخته می شوند که حرارت در قسمت پایینی دستگاه تولید می شود.

دستگاه روستر تجاری برای رست قهوه در مقادیر بالا مناسب است. از دانشجویان گرفته تا افراد شاغل همگی تمایل دارند یک فنجان قهوه صبحگاهی خوش طعم را بنوشند.

برای رفع این نیاز افراد جامعه، تجهیزات رست قهوه تجاری طراحی و به بازار عرضه شدند. این دستگاه ها، قهوه را هم از نظر کیفیت و هم از نظر کمیت در سطح بالایی رست می کنند و به خوبی پاسخگوی نیاز جامعه هستند.

اگر روسترهای تجاری نبودند، ما هر روزه مجبور بودیم ۱۰ برابر بیشتر برای خرید یک فنجان قهوه اسپشیالیتی هزینه کنیم.

دستگاه رست قهوه صنعتی

مدل های صنعتی این دستگاه مجهز به یک صفحه سرامیکی هستند که از خود اشعه مادون قرمز ساطع می نمایند. با قرار دادن دانه های قهوه روی این صفحه های سرامیکی، همه ی دانه ها به طور یکنواخت بو داده و برشته می شوند.

همچنین مجهز به یک دستگاه اندازه گیری و یک دریچه مخصوص می باشند که فرد اپراتور از طریق آن، می تواند دانه ها را در مدت روستینگ (بو دادن) مشاهده کند. مدل های صنعتی روستر قهوه همچنین دارای تعداد مختلفی فن است که بخار و رطوبت را از درون محفظه خارج می کند تا دانه ها بهتر رست شوند.

علاوه بر این، فن ها برای خارج کردن پوسته ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها ۴ موتوره هستند و برق مورد استفاده آن ها برق شهری (۲۲۰ ولت) می باشد.

راهنما خرید روستر
دستگاه روستر قهوه صنعتی

دستگاه روستر قهوه اتوماتیک

این دستگاه مجهز به بخش تنظیمات (کنترلر)، به منظور اعمال تغییرات و پروفایل بو دادن دانه های قهوه (roasting profile) است.

کنترلر دستگاه دارای قابلیت های زیر می باشد:

  • تغییر میزان دما برشته کردن دانه
  • تنظیم حرارت روستینگ دانه

این دستگاه همچنین مجهز به یک مانیتور HMI می باشد که امکان نشان دادن پارامترها و انجام تنظیمات را به فرد اپراتور ارائه می دهد.

تجهیزات دقیق و کنترلی دستگاه های اتوماتیک رست قهوه از بین مقاوم‌ ترین و بهترین برندهای معتبر انتخاب شده است.

دستگاه رست خانگی یا نیمه اتوماتیک

دستگاه نیمه اتوماتیک رست قهوه برای استفاده در منازل، کافی شاپ ها، فروشگاه ها و کسب و کارهای کوچک کاربرد دارد. شما می توانید با استفاده از این دستگاه ها همراه با دستگاه قهوه ساز، بهترین انواع قهوه را تهیه کنید.

در این دستگاه، قهوه ی درون مخزن به طور دورانی تفت داده می شود و به اصطلاح برشته می شود. این مدل دستگاه های خانگی از ظاهری بسیار شیک برخوردار هستند؛ در نتیجه برروی دکور یا کانتر کافی شاپ ها نیز می توانید از آن ها استفاده کنید.

چگونه دستگاه روستر قهوه مناسب را انتخاب کنم؟

ممکن است شما قصد تجارت عمده قهوه را داشته باشید و یا بخواهید قهوه موردنیاز کافی شاپ خود را فراهم کنید؛ در هر دو صورت شما بر اساس نیازتان باید بهترین نوع دستگاه روستر قهوه را انتخاب کنید.

از نکات مهمی که هنگام انتخاب و خرید دستگاه روست قهوه باید به آن توجه کنید، عبارتند از:

  • ماندگاری و دوام دستگاه
  • اندازه و ابعاد دستگاه
  • هزینه لازم

در این میان، شما باید با درنظر گرفتن حجم رست روزانه قهوه خود و برنامه های طولانی مدتی که برای استفاده از دستگاه در نظر دارید، بهترین نوع روستر را انتخاب نمایید.

به طور معمول، بهترین انواع تجاری دستگاه های رست قهوه بر اساس کیفیت، طول عمر، قیمت و ابعاد طبقه بندی می شوند.

کاربرد دستگاه روستر قهوه چیست؟

عمل پخت، بو و تفت دادن دانه های سبز قهوه را به دانه های برشته شده قهوه، با استفاده از دستگاه روستر قهوه انجام می شود.

دستگاه روستر قهوه چه انواعی دارد؟

تجاری، خانگی، صنعتی، فروشگاه های کوچک، اسپشیالیتی و آرتیسان/راهنما خرید روستر

کافه پخش فروش عمده دان تازه برشته قهوه

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید