مشاوره تخصصی در زمینه صنعت قهوه و نوشیدنی های گرم
09125656124

10 ماده غذایی برتر که چربی می سوزاند

10 ماده غذایی برتر که چربی می سوزانند

برخلاف سایر لیست های این نوع، ما فقط قصد داریم لیست غذاهایی را که ثابت شده است با مطالعه دقیق و علمی چربی سوزی نشان می دهند، قرار دهیم. اگر نتوانستیم یک مقاله تحقیقاتی پیدا کنیم که گواهینامه های چربی سوزی آن را اثبات کند ، در لیست وجود ندارد.

بنابراین بیایید شروع کنیم!

چای سفید

امروزه فواید نوشیدن چای سبز برای سلامتی به خوبی شناخته شده است ، اما تعداد کمی از افراد از چربی سوزی چای سفید اطلاع دارند. مطالعه ای که در ژورنال Nutrition and Metabolism در سال 2009 منتشر شد نشان داد که یک عصاره چای سفید غلیظ قادر به ایجاد لیپولیز (سوزاندن چربی برای من و شما) است.

به طرز حیرت انگیزی، محققان همچنین دریافتند که عصاره چای سفید می تواند از تشکیل سلول های چربی جدید، به نام سلولهای چربی جلوگیری کند.

نکته: مقداری چای سفید سرد را با خود به ورزشگاه بیاورید تا هنگام تمرین بنوشید.

اسفناج

تعجب آور نیست که اسفناج در اینجا به عنوان غذایی معروف برای چربی سوزی ذکر شده است. اما آنچه ممکن است تعجب آور باشد این است که جامع بودن اسفناج چربی سوز به نظر می رسد.

طبق نتایج یک مطالعه انجام شده در دانشگاه هاروارد بر روی اثر چربی سوزی خوراکی ها و نوشیدنی های مختلف؛ در مقایسه با دارونما ، مصرف تیراکوئید به طور قابل توجهی گرسنگی را کاهش داد (21٪ کاهش) ، سیری را افزایش داد (14٪ افزایش) ، ولع مصرف همه تنقلات و شیرینی ها در طول روز (36٪ کاهش) و همچنین ولع مصرف نمک (30٪) ؛ شیرین (38٪)؛ و میان وعده های شیرین و چربی (36٪) و ذائقه ذهنی شیرین (28٪ کاهش) کاهش می یابد. “

اگر هنگام تلاش برای کاهش وزن با ولع مصرف غذا دست و پنجه نرم می کنید ، اسفناج می تواند یک راه حل ارزان ، سالم و موثر باشد. نکته: سعی کنید چند مشت اسفناج به اسموتی بعد از تمرین خود اضافه کنید.

روغن نارگیل

روغن نارگیل در حال حاضر و با دلیل بسیار خوبی یک محصول بسیار محبوب است. تصور می شود که برای کمک به همه چیز، از سلامت مفاصل گرفته تا سلامت قلب. از همه مهمتر اینکه ، این امر همچنین باعث افزایش کاهش چربی نیز می شود

برخلاف روغن های دیگر، روغن نارگیل عمدتا از اسیدهای چرب به نام تری گلیسیرید با زنجیره متوسط ​​یا MCT تشکیل شده است. و برخلاف سایر اسیدهای چرب؛ این MCT ها می توانند به طور مستقیم توسط سلول ها برای سوخت استفاده شوند.

هر MCT چربی که استفاده نشود در کبد به کتون تبدیل می شود و توسط مغز برای سوخت استفاده می شود. مطالعات موجود نشان می دهد که MCT به راحتی به عنوان چربی ذخیره نمی شود.

نکته: تعویض روغن آفتابگردان با روغن نارگیل می تواند اولین قدم خوب در تسریع میزان از دست دادن چربی باشد.

حبوبات

شک داریم قبلاً لوبیا را به عنوان غذایی که چربی می سوزاند توصیه کرده اید، اما نتایج تحقیقات را از زبان شرکت بازاریابی و فروش تخصصی قهوه کافه پخش بشنوید. یک مطالعه اخیر نشان داده است که خوردن فقط 3/4 فنجان پالس (لوبیای سیاه ، لوبیای کلیه ، نخود و غیره) با کاهش وزن بیشتر از کنترل ارتباط دارد.

در حالی که نتایج متوسط ​​بود، اما این آزمایش فقط 6 هفته به طول انجامید و هیچ تلاشی برای مداخله در رژیم غذایی شرکت کنندگان به روش دیگری انجام نشد. شرکت کنندگان در طول روز هر آنچه را که می خواستند می خوردند ، اما گروهی که 3/4 فنجان حبوبات را خوردند به طور متوسط ​​وزن بیشتری از دست دادند.

نکته: گوشت گاو چرب را در دستور العمل های خود جایگزین لوبیای سیاه و لوبیا کنید. سرخ شده یا خورشتی، خوشمزه، سیرکننده هستند و به از بین بردن چربی بدن کمک می کنند.

قهوه سبز

دانه های قهوه سبز آن طور که به نظر می رسد عجیب و غریب نیستند. آنها به سادگی دانه های قهوه به شکل خام و برشته نشده هستند. دانه های قهوه ای که همه ما با آن آشنا هستیم، آنهایی که برای تهیه نوشیدنی های صبحگاهی ما استفاده می شود، دانه های قهوه سبز است که بو داده شده است.

پس چرا تصور می شود که دانه قهوه سبز چربی سوزی می کند؟

دانه های قهوه سبز حاوی غلظت زیادی از ترکیبی به نام اسید کلروژنیک هستند. بیشتر این مواد در طی فرآیند بو دادن دناتوره می شوند ، بنابراین فقط در قهوه های معمولی به مقدار کم یافت می شود.

خوب ، کلروژنیک اسید یک چربی سوز فوق العاده موثر و اثبات شده علمی است. این مواد بارها و بارها برای کمک به افراد در از دست دادن چربی بدن به میزان قابل توجهی نشان داده شده است.

تحقیقات بیشتری در مورد چگونگی دقیق کارکرد کلروژنیک مورد نیاز است، اما شکی نیست که اساساً با تأثیر بر ترشح انسولین کار می کند.

نکته: سعی کنید یک فنجان قهوه درست شده از دانه های بو داده نشده به جای فنجان قهوه معمول خود، صبح میل کنید.

سیر

از بین تمام غذاهایی که در اینجا چربی می سوزانند، سیر کمترین میزان را دارد. مصرف منظم سیر با طیف گسترده ای از مزایای سلامتی مرتبط است، اما تعداد زیادی از مطالعات نشان می دهد که چشمگیرترین خاصیت سیر می تواند توانایی کمک به کاهش چربی باشد.

این مطالعه نشان داد که ترکیبی که به مقدار فراوان در سیر وجود دارد، آلیسین، می تواند از افزایش وزن در موشهایی که رژیم غذایی با قند بالا دارند جلوگیری کند. به نظر می رسد که سیر در جلوگیری از افزایش وزن در پایان رژیم، زمانی که بیش از حد غذا خوردن بیشتر است ، بیشتر مفید است. همانطور که نویسندگان این مطالعه خاطر نشان کردند: “دشواری جلوگیری از افزایش وزن پس از رسیدن به نادیر کاهش وزن، ارزش عملی آلیسین را برای کنترل وزن تأکید می کند.”

نکته: مقداری سیر تازه بخرید و مقداری در وعده غذایی بعد از تمرین بپزید.

گریپ فروت

یکی دیگر از مواد غذایی شناخته شده برای جلوگیری از افزایش سریع وزن پس از رژیم غذایی ، گریپ فروت است. مطالعه ای که در سال 2014 منتشر شد نشان داد موشهایی که از رژیم غذایی پرچربی استفاده می کنند و مقادیر زیادی آب گریپ فروت در مقایسه با موش هایی که با یک رژیم غذایی بدون آب گریپ فروت تغذیه می شوند ، 18.4٪ کاهش وزن دارند.

همین مطالعه همچنین نشان داد که آب گریپ فروت پس از رسیدن موشها به چاقی، قادر به کاهش وزن و بهبود حساسیت به انسولین است.

بنابراین به نظر می رسد آب گریپ فروت یک سلاح قدرتمند و همه کاره در زرادخانه کاهش وزن شما باشد. چه تازه رژیم خود را به پایان رسانده اید و نگران تأثیر “یو یو” هستید، چه اضافه وزن دارید و می خواهید میزان از دست دادن چربی خود را به حداکثر برسانید، آب گریپ فروت می تواند به شما کمک کند.

نکته: اگر تمرینی شدید پیش رو دارید، سعی کنید در تمام مدت آب گریپ فروت را بنوشید. یا سعی کنید قبل از رفتن به باشگاه بدن ، مقداری آب گریپ فروت تازه درون بطری آب خود فشار دهید.

دانه کدو تنبل

دانه های کدو تنبل از نظر خاصیت چربی سوزی مستقیم ندارند. با این حال آنها هنوز هم یک ابزار قدرتمند برای هر کسی هستند که می خواهد سرعت از دست دادن چربی خود را تسریع کند.

دلیل آن این است که تخمه کدو تنبل را فقط می توان به عنوان “معادن طلای تغذیه ای از مزایای مربوط به کاهش چربی توصیف کرد. شاید عمیق ترین این موارد این باشد که شکلات تلخ چگونه می تواند به هوس خوردن غذا کمک کند.

شکلات تلخ

شکلات تلخ یکی از چیزهایی را به ما می دهد که باعث می شود بسیاری از ما به شدت به شکلات میل کنیم: فنیل اتیل آمین با این حال همان محتوای شکر شکلات شیر ​​را ندارد.

شکستن ولع مصرف غذاهای مورد علاقه ما می تواند بزرگترین مانع برای داشتن یک رژیم غذایی موفق باشد. اگر دندان شیرینی دارید، استفاده از مقداری شکلات تلخ می تواند به شما در مسیر درست کمک کند.

نکته: یک شکلات اضافی تیره و کم قند را در خانه نگه دارید. اگر به ولع جدی هرشی مبتلا شده اید ، فقط یک میدان کوچک را شکسته و به آرامی از آن لذت ببرید.

فلفل

هرگاه مردم می شنوند که فلفل فلفلی چیلی می تواند به شما در از دست دادن چربی کمک کند، آنها تقریباً همیشه بدون نیاز به توضیحاتی که برای آنها توضیح داده شده است، می فهمند این کاملاً واضح است، با این فرض که شما قبلا غذای تند خورده باشید.

فلفل چیلی حاوی روغنی به نام کپسایسین است. این یک ماده تحریک کننده است، به همین دلیل هنگام خوردن فلفل چیلی، چنین احساس سوزشی داریم.

خوب، یک چیزی که هنگام مصرف کپسایسین نیز اتفاق می افتد این است که دمای بدن ما افزایش می یابد. وقتی دمای بدن ما بالا می رود، بدن ما باید بیشتر کار کند تا ما را خنک کند. بنابراین انرژی بیشتری را صرف تنظیم دمای هسته ما می کند و در مصرف انرژی بیشتر، کالری بیشتری مصرف می کند.

نکته: در اینجا نیازی به دیوانگی نیست، اما سعی کنید چند وعده غذای پرادویه در هفته معرفی کنید. هرچه درست کردید، آن را با چیلی تازه درست کنید تا تمام کپسایسین موجود را بدست آورید.

همه می دانند که نوشیدن قهوه باعث افزایش کافی کافئین می شود. عکس اسپرسو به خصوص برای این امر کاملاً شناخته شده است ، اما آنچه که کمتر شناخته می شود این واقعیت است که اسپرسو چندین مزیت دیگر نیز به همراه دارد.

آیا قهوه واقعا باعث چربی سوزی می شود؟

تمام تحقیقات این موضوع را ثابت می کنند که نوشیدن قهوه خصوصا قهوه های پرکافئین و قوی تر مانند قهوه اسپرسو به کاهش وزن کمک می کنند اما اگر به دلیل دیگری برای نوشیدن اسپرسو احتیاج داشتید، ما فقط لیستی را برای شما آماده کرده ایم. این لیست شامل پنج مزیت برتر نوشیدن اسپرسو برای سلامتی است پ، از لذت بردن از عملکردهای بهتر حافظه گرفته تا کمک به شما در از دست دادن چند پوند.

  1. حافظه طولانی مدت را افزایش می دهد

تسلط بر هنر ریختن شات اسپرسو عالی وقتی ارزش این را می گیرد که بدانید با نوشیدن مقدار کافی کافئین ، می توانید حافظه طولانی مدت خود را بهبود ببخشید.

دانشمند مغز و اعصاب مایکل یاسا، از دانشگاه کالیفرنیا، تحقیقی انجام داد که نشان داد نوشیدن معادل دو اسپرسو روند تثبیت حافظه را تقویت می کند. این روند، به نوبه خود، حافظه طولانی مدت را در میان افراد بهبود بخشید.

اگر می خواهید پیشرفتی داشته باشید، به مقدار توصیه شده پایبند باشید زیرا این مطالعه هیچ فوایدی برای کسانی که بیش از دو فنجان مصرف کرده اند ، پیدا نکرد.

  1. باعث افزایش توجه و تمرکز شما می شود

بسیاری از مردم روز خود را با یک اسپرسو شروع می کنند و این جای تعجب ندارد. مشخص شده است که کافئین علائم خستگی را کاهش می دهد، در حالی که باعث افزایش توجه و هوشیاری مداوم می شود. تصور می شود این اثرات به لطف تعامل عصبی-شیمیایی رخ دهد.

قهوه به ویژه در مناطقی از مغز که با توجه مرتبط هستند ، غلظت دوپامین بیشتری را حفظ می کند. به خاطر داشته باشید که مزایای آن کوتاه مدت است و شما می خواهید از زیاده روی در آن اجتناب کنید. کافئین بیش از حد باعث ایجاد احساس خلق و خوی در شما می شود و تمرکز را بسیار دشوار می کند.

  1. می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند

آنچه اسپرسو را از سایر نوشیدنی های موجود در کافی شاپ ها متمایز می کند کم کالری بودن آن است. این فقط حاوی حدود سه کالری در هر اونس است ، با این فرض که شما قند یا خامه اضافه نمی کنید.

اما علاوه بر کم کالری بودن، می تواند به بهبود عملکرد ورزشی نیز کمک کند. مطالعه ای که در مجله Medicine and Science in Sports Journal منتشر شده نشان می دهد که کافئین باعث می شود تمرینات با کاهش بیش از 5٪ از تمرینات، فشار کمتری داشته باشند.

قهوه علاوه بر اینکه ورزش راحت تر به نظر می رسد، میزان درد عضلانی را که هنگام انجام ورزش ایجاد می شود نیز کاهش می دهد. مصرف یک دوز کافئین معادل دو یا سه فنجان قهوه یک ساعت قبل از 30 دقیقه تمرین درد عضلات را کاهش می دهد ، به شما این امکان را می دهد که کمی بیشتر خود را فشار دهید.

4- خطر سکته را کاهش می دهد

در یک مطالعه سوئدی که توسط سوزانا لارسون انجام شد ، محققان دریافتند که نوشیدن حداقل یک فنجان قهوه در روز می تواند خطر ابتلا به سکته مغزی را کاهش دهد. تصور می شود که این نتیجه به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی قهوه باشد.

این مطالعه بر روی یک گروه از زنان در طی یک دوره 10 ساله متمرکز بود. آنها به این نتیجه رسیدند که نوشیدن یک یا چند فنجان قهوه در روز 25٪ احتمال ابتلا به سکته مغزی را کاهش می دهد. مطالعه دیگر نتایج مشابهی را در مردان سیگاری یافت که با هشت فنجان یا بیشتر فنجان قهوه در روز ، 21 درصد کاهش می یابد.

5- خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد

در مطالعه ای به هدایت دانشکده بهداشت عمومی هاروارد ، محققان دریافتند که مصرف بیشتر قهوه با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 ارتباط دارد. در این مطالعه میزان مصرف کافئین در مردان و زنان طی یک دوره چهار ساله مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

به این نتیجه رسید که کسانی که مصرف قهوه روزانه خود را بیش از یک فنجان افزایش می دهند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را 11٪ کاهش می دهند. البته ، نوشیدن قهوه بیشتر فقط یکی از عواملی است که می تواند خطر دیابت را تحت تأثیر قرار دهد ، بنابراین شما همچنان می خواهید از نظر جسمی تحرک داشته باشید و وزن خود را تماشا کنید.

سخن پایانی

اسپرسوها چندین مزایای سلامتی برای شما فراهم می کنند، بنابراین مجبور نیستید در مورد اعتیاد به کافئین احساس گناه کنید. حتی اگر شما بزرگترین طرفدار اسپرسوی معمولی نیستید ، سبک های مختلفی برای سرو قهوه وجود دارد  بنابراین مطمئناً چیزی پیدا خواهید کرد که مطابق با سلیقه شما باشد!

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *