مشاوره تخصصی در زمینه صنعت قهوه و نوشیدنی های گرم
09125656124

قهوه برای سلامتی

قهوه برای سلامتی:

20 مزیت شگفت انگیز قهوه!

هر روز یا تقریباً گزارشی جدید در مورد اخبار و تحقیقات انجام شده درمورد جادوی قهوه این نوشیدنی معرکه و پرطرفدار منتشر می شود و بنابراین پیگیری همه آنها کمی دشوار است. بنابراین، در این نوشته قصد داریم یک دسته از مهمترین موارد را در این لیست بیان کنیم. به این ترتیب، شما می توانید این پیوند را ذخیره کرده و هر زمان که به آن احتیاج داشته باشید، به راحتی به لیستی از فواید قهوه دسترسی پیدا می کنید! (مخصوصاً در مواقعی که مجبورید افراد را متقاعد کنید که قبل از ظهر روی سومین فنجان قهوه خود کاملاً منطقی باشند) باید مفید باشد.

با شرکت بازاریابی و فروش تخصصی قهوه کافه پخش همراه باشید تا 20 مورد از برترین مزایای نوشیدن قهوه را به شما معرفی کنیم!

قبل از شروع، تمام تصورات منفی قبلی را که نسبت به دانه قهوه دارید، کنار بگذارید. به ما اعتماد کنید! یک فنجان قهوه دمی رشد شما یا مواردی از این قبیل را متوقف نخواهد کرد. اگر چیزی وجود داشته باشد، آرزو می کنید که زودتر قهوه بنوشید!

برای شروع، قهوه یک نوشیدنی معرکه و عالی است زیرا …

 1. می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد.

ممکن است فکر کنید که قهوه بیش از آنکه به قلب شما کمک کند به آن آسیب می رساند ، به ویژه اینکه وقتی در مصرف کافئین زیاد می کنید قلب شما کمی سریعتر می تپد. واقعیت این است که نوشیدن سه تا پنج فنجان قهوه در روز احتمال ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد.

حتی اگر بیش از پنج فنجان در روز بنوشید، احتمال حمله قلبی بیشتر از کسانی نیست که به هیچ وجه قهوه مصرف نمی کنند.

 1. سلول های مغز شما را تقویت می کند.

قهوه به عنوان یک محرک مغز شما را قادر می سازد بیش از حد معمول دوپامین و آدرنالین تولید کند.

این می تواند چندین اثر مثبت داشته باشد، مانند بهبود حافظه و زمان واکنش. در دانشگاه ، یادم می آید که از آزمون صبح متنفر بودم … تا اینکه قبل از رفتن به کلاس شروع کردم به فنجان کشیدن قهوه. در حالی که تحت تأثیر کافئین قرار داشتم ، اما نمرات آزمایش من به طور قابل ملاحظه ای بهبود یافت. این فلفل را در مرحله شما برای ادامه کار قرار می دهد.

 1. اثرات کمبود خواب را از بین می برد!

این مورد ممکن است واضح به نظر برسد، اما ممکن است شما از تأثیر قوی قهوه بر روی یک فرد خواب آلود متعجب شوید. در واقع، آنقدر موثر است که صرف بوی دانه های قهوه کافی است تا به برخی از افراد کمی انرژی بدهد.

 1. سالها به زندگی شما می افزاید.

برخی از عوارض جانبی مستند در مصرف قهوه وجود دارد که باعث می شود بسیاری از افراد آن را امتحان نکنند. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد: “ناخوشایند” گرفته تا سردردهایی که متخصصان قهوه با عدم رفع کافئین مواجه می شوند.

با این اوصاف، تحقیقات خارج از هاروارد نشان داده است که کسانی که کافئین می مانند می توانند عمر طولانی تری نسبت به افرادی که از آن خودداری می کنند داشته باشند. این مطالعه همچنین نتیجه گرفت که عوارض جانبی مخرب مصرف مکرر قهوه در طولانی مدت اثرات بی نتیجه ای بر بدن دارد. منتظر چه هستید؟!

5- احتمال سکته مغزی را کاهش می دهد.

مشابه بیماری قلبی، مشخص شده است که مصرف دو تا شش فنجان قهوه در روز خطر سکته مغزی را کاهش می دهد. شما چیزی برای از دست دادن ندارید! فنجان قهوه را سر بکشید و از مزایای شگفت انگیز آن بهره مند شوید.

 1. باعث می شود سریعتر بدوید.

به زبان ساده، نوشیدن قهوه قبل از تمرین به ماهیچه ها این امکان را می دهد که چربی شما را بهتر به سوخت تبدیل کنند ، به این معنی که انرژی بیشتری خواهید داشت. من شخصاً (نویسنده) متوجه شده ام که حدود یک ساعت قبل از شروع برنامه تمرینی قهوه می نوشم ، می توانم حدود یک مایل بیشتر از حد معمول بدوم.

 1. به شما در چربی سوزی کمک می کند.

بپذیریم که: تابستان است، بنابراین همه ما می خواهیم در لباس شنا ظاهر خوبی داشته باشیم. چه راهی بهتر از این که یک پوند پوند ریخته شود؟ قهوه می تواند به شما کمک کند تا به اهداف کاهش وزن خود برسید، همانطور که در مطالعه ای مشاهده شد که عصاره قهوه سبز عامل مهمی در کمک به چندین آزمودنی قبل از چاقی برای رسیدن به وزن طبیعی است.

8- خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

با افزایش مصرف محصولات شیرین طی سالیان گذشته، تعداد موارد دیابت سر به فلک کشیده است. خوشبختانه ممکن است بتوانید با نوشیدن چند فنجان قهوه شیرین نشده در روز از خود محافظت کنید.

در واقع، مطالعات نشان داده است که مصرف قهوه خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را بسیار کاهش می دهد. به ازای هر فنجان قهوه در روز که افراد آزمایش کننده مصرف می کنند ، محققان دریافتند که احتمال ابتلا به دیابت 7 درصد کاهش می یابد. (اگر در حال حاضر قهوه خود را زیاد شیرین می کنید، کافی است فقط با کمی قند در روز شروع کنید و به سمت پایین حرکت کنید).

 1. ذهن شما را در برابر بیماری هایی مانند آلزایمر و پارکینسون تقویت می کند.

گرچه قهوه مطمئناً فواید ذهنی کوتاه مدتی دارد، اما ممکن است در طولانی مدت نیز برای مغز شما عالی باشد.

در واقع، ثابت شده است که مصرف مکرر قهوه خطر ابتلا به بیماری های تحلیل برنده مغز مانند آلزایمر، زوال عقل و پارکینسون را کاهش می دهد.

بنابراین اگر از خود می پرسید که چرا مادربزرگ بزرگ شما هنوز تیز مانند تیز است، از او بپرسید که آیا او یک قهوه خور است؟ آیا در دوران جوانی هر روز قهوه می نوشید؟ یک بله ی قاطع خواهید شنید!

 1. می تواند جایگزین اسکراب روزانه صورت شما شود.

خوب، شاید به طور کامل جایگزین آن نشود، اما دلمه های قهوه در واقع بسیار خوب به عنوان لایه بردار عمل می کنند. با مخلوط کردن قهوه تازه یا دست دوم با روغن نارگیل یا زیتون ، می توانید خمیری ایجاد کنید که شبیه اکثر مواد پاک کننده صورت مارک فروشگاه است. بعد از آن نیز بوی خوبی خواهید گرفت!

 1. کیفیت چرت زدن شما را به شدت بهبود می بخشد.

به بیان خلاصه، نوشیدن یک فنجان قهوه درست قبل از خواب باعث می شود که بعد از آن احساس انرژی بیشتری داشته باشید در مقایسه با اینکه قبل از آن بدون نوشیدن قهوه چرت زده اید. به نظر می رسد ضد شهودی باشد، اما به من اعتماد کنید، کار می کند!

 1. قهوه شما را جوان کرده و روند پیری را کند می سازد.

نه تنها می توان از قهوه برای جوان جلوه دادن شما استفاده کرد ، بلکه باعث می شود جوانتر هم باشید. در حقیقت ، دانشمندان کشف کرده اند که مصرف قهوه به بدن شما کمک می کند تا از اثرات معمول پیر شدن مانند کاهش رفلکس ها و بدتر شدن حافظه جلوگیری کند.

 1. باعث درخشش موهای شما می شود.

به اندازه کافی جالب توجه، دانه های قهوه می توانند با لایه برداری از تک تک تارهای مو، موهای شما را براق تر نشان دهند و هر نوع محصول ناخوشایند یا مراقبت از موی قدیمی را که روی آن چسبیده است از بین ببرید. اگر موهای کمرنگی دارید فقط این کار را نکنید … اگر مواظب نباشید قهوه می تواند رنگ موهای شما را تغییر دهد!

 1. با افسردگی مقابله می کند.

قهوه تا حد زیادی مملو از آنتی اکسیدان ها و سایر مواد شیمیایی است (البته مانند کافئین) که تقریباً غیرممکن است هنگام نوشیدن مواد، خود را تحریک نکنید. در واقع ، موسسه ملی بهداشت دریافت که افرادی که روزانه چهار فنجان یا بیشتر می نوشند 10٪ کمتر مبتلا به افسردگی می شوند.

15- کارهای بزرگی برای کبد شما انجام می دهد.

شاید به همین دلیل است که مردم به شما می گویند هنگام خماری قهوه بنوشید؟ گمانه زنی ها ، مشخص شده است که قهوه احتمال ابتلا به سیروز کبدی را تا 80٪ کاهش می دهد. مشخص شد کسانی که روزانه چهار فنجان قهوه یا بیشتر می نوشند بیشترین دفاع را در برابر بیماری کبد دارند.

نه تنها قهوه می تواند با اثرات الکل بر کبد شما مقابله کند، بلکه مشخص شده است که این ماده خطر ابتلا به سرطان کبد را تا 40٪ کاهش می دهد.

16- می تواند شما را اجتماعی تر کند.

وقتی مردم در مهمانی ها الکل زیادی می نوشند ، معمولاً این کار را می کنند تا از مهارهای خود بکاهند ، بنابراین در تعاملات اجتماعی بیشتر باز هستند. خوب ، من فهمیدم که قهوه شما را به اندازه الکل پرحرف می کند ، بدون هیچ جنبه منفی مرتبط با مورد دوم. (به طور جدی ، اگر یک لته خوب به من بدهید گوش شما را راحت می گویم!) و در ذهن من، این مطمئناً چیزی است که برای سلامتی شما مفید است ، زیرا حتی یک فرد درونگرا مثل من وقتی که بتواند راحت تر احساس راحتی کند، احساس خوبی دارد به روی دوستان و آشنایان باز شوید!

و ناگفته نماند، اکثر مردم قهوه خود را از یک فروشگاه پر از جمعیت دریافت می کنند، که مطمئناً به تعاملات تصادفی خوبی منجر خواهد شد.

 1. از بیماری چشم جلوگیری می کند.

دانشمندان دریافته اند که نوشیدن قهوه، به لطف یک آنتی اکسیدان بسیار قدرتمند موجود در قهوه، باعث تقویت و کاهش ریسک ابتلا به بیماری های بینایی و ابتلا به بیماری های چشم مانند گلوکوم می شود.

بنابراین هویج ها را کنار بگذارید … اگر واقعاً می خواهید از بینایی خود محافظت کنید، به جای آن یک لیوان پر از قهوه را در دست بگیرید!

18- شما را در برابر سرطان پوست محافظت می کند.

در حالی که نباید فقط به دلیل نوشیدن قهوه استفاده از ضد آفتاب یا اقدامات احتیاطی دیگر را متوقف کنید ، می توانید با خیال راحت دیگر مصرف روزانه نوشیدنی کافئین دار مورد علاقه خود خطر ابتلا به ملانوم را کاهش دهید.

 1. خواص ضد درد قهوه اجتناب ناپذیر و شگفت انگیز هستند!

من استعاره یا چیزی نیستم قهوه به معنای واقعی کلمه برخی از دردهای جسمی شما را تسکین می دهد، مانند ایبوپروفن یا سایر داروهای ضد درد، همانطور که در این مطالعه مشاهده شده است. با دیدن سایر مزایای سلامتی نوشیدن قهوه که در بالا ذکر شده است، تعجب آور نیست که باعث می شود در نتیجه کل بدن شما احساس بهتری داشته باشد.

 1. به راحتی هر روز صبح را بهتر می کند.

خوب، چیزهای بیشتری برای گفتن وجود ندارد. قهوه فقط صبح های شما را بهتر می کند! اکنون می دانید که قهوه دارای یک فواید سلامتی است، از بهبود عقل شما گرفته تا کاهش خطر ابتلا به تعدادی بیماری مختلف.

آخرین نکته ای که من به آن اشاره خواهم کرد ملموس تر از موارد دیگر است و از تجربه شخصی من (نویسنده) ناشی از معتاد بودن به یک قهوه ناشی می شود. فقط چیزی در بیدار شدن ، دم کردن یک فنجان خوب قهوه و لذت بردن از طلوع آفتاب وجود دارد. گرچه این احساسی که به دست می آورم به خودی خود یک مزیت قابل اندازه گیری برای سلامتی نیست، اما چیزی است که باعث می شود روز به روز به لیوان مورد علاقه خود برگردم. و همراه با سایر دلایل ذکر شده در اینجا، به همین دلیل است که من تا امروز همچنان عضوی اختصاصی از کافئین باشگاه هستم! آیا می خواهید به من بپیوندید؟

حتی پس از نوشیدن قهوه احساس خستگی می کنید؟ شاید شما به اشتباه آن را نوشیده اید.

شما احتمالاً قدرت تقویت انرژی قهوه را تجربه کرده اید – به لطف محتوای کافئین بالای آن. اما همه ما واقعاً نمی دانیم که چگونه قهوه را برای حداکثر افزایش انرژی بنوشیم.

قانون شماره 1 فقط قهوه را در وقت صبح بنوشید.

قانون شماره 2 مقدار مناسب قهوه مصرفی را دریافت کنید تا بدون اینکه در مصرف آن بیش از حد زیاد شوید – یعنی 16 اوز، لیفت قابل توجهی داشته باشید.

قانون شماره 3 به دنبال قهوه رست سبک بروید. ممکن است تصور کنید که کباب تیره بیشترین کافئین را دارد. اما واقعیت این است که کباب سبک بیشترین کافئین را دارد و پس از آن کباب متوسط ​​و پس از آن کباب تیره قرار دارد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *