مشاوره تخصصی در زمینه صنعت قهوه و نوشیدنی های گرم
09125656124

دان سبز قهوه و معرفی آن

دان سبز قهوه و معرفی و شناخت آن

به گزارش کارشناسان شرکت کافه پخش ، توضیحاتی در مورد دان سبز قهوه ارائه کرده اند که خدمت شما همراهان عزیز خواهیم گفت ، که در ادامه همراه ما باشید تا با این مقاله به مبحث دان سبز قهوه میپردازیم.

در طول زمان، وارد کنندگان نیازها و سلایق طعم و مزه شما را خواهند شناخت. درجه بندی کیفی قهوه دانه سبز توسط آنها و برای شما انجام می شود و آنها این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند. از این رو، شما به عنوان یک خریدار به خوبی می دانید که در زمان خرید قهوه چه می خواهید. در اکثر اوقات، با دریافت محموله دان سبز قهوه در انبار خود، به سرعت آن را تست می کنید و اغلب همین کفایت می کند. اما روند طبیعی شامل ارائه فرضیه هایی در مورد قهوه سبز و درجه بندی آن پیش از دریافت محموله می باشد.

به علاوه، اگر مدعی شوید که فقط با مشاهده بسته ها قادر به ارزیابی آنها هستید پس به مقدار زیادی در وقت خود صرفه جویی کرده اید. همچنین، در صورتی که اطلاعات شما در مورد دان سبز قهوه بیشتر باشد، اعتماد به نفس شما برای تصمیم گیری های مرتبط با خرید و کیفیت محصول نهایی شما هم افزایش خواهد یافت. اما علت چیست و چرا؟

درک بصری از هر عامل تاثیر گذار از قبیل اندازه، میزان رطوبت، فعالیت آب و بالطبع چگونگی فرآیند تفت، نیازمند صرف زمان جهت یادگیری می باشد. اگر با حوصله زمان صرف یافتن دانه ی سبز با کیفیت کنید بی شک نتیجه نهایی را در فنجان خواهید دید. جف واتس (Geoff Watts)، نایب رئیس شرکت اینتله جنتسیا (Intelligentsia) (روشنفکران) اینگونه اظهار می دارد که : “مهم ترین محدودیت ما به عنوان شرکتی که دانه های قهوه را تفت می دهد، کیفیت مواد اولیه است.” به عبارت دیگر، درک شما از محصول خام به دریافت دیدگاه هایی در مورد روش های تفت دادن قهوه و طعم محصول نهایی در اختیار شما قرار می دهد.

دان سبز قهوه و خواص آن

همه ما قهوه را به شکل دان قهوه ای رنگ دیده ایم که آن را آسیاب و دم می‌کنند اما در اصل قبل تغییر رنگ ، دان سبز قهوه بوده و اصطلاحاً به آن قهوه سبز یا قهوه خام می‌گویند.

این دانه‌ها رست شده و در دماهای مختلف برشته می‌شود تا تبدیل و انواع درجه رست (لایت، مدیوم، دارک) شوند.

فرایند رست بسیار مهم است چرا که دانه سبز قهوه، در اینجاست که طعم و عطر های مختلف پیدا می‌کند لوبیای قهوه سبز در دمای 145 درجه فارنهایت برشته می‌شود که باعث عوض شدن رنگ، غلظت، تغییر ساختاری و شیمیایی دانه خواهد شد.

محققان تغذیه با تحقیق بر روی عناصر قهوه دریافتند که دان سبز قهوه حاوی سه نوع اسید:

دیکا فئوکلوینیک، اسید کلروژنیک و کافئینوکلینیک و آنتی اکسیدان ها از جمله فرلیک اسید، کوکورایک، کافئین، ایزوفرنیک می باشند، البته تفت دادن دان قهوه سبز باعث آزاد شدن برخی از این عناصر شده یا میزان آن را به شدت کاهش می دهد مانند اسید کلروژنیک که با برشته شدن بخشی از این ماده از بین می‌رود.

برای اطلاعات بیشتر در هر زمینه ای میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

و قهوه مورد علاقه خود را از ما تهیه کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *