مشاوره تخصصی در زمینه صنعت قهوه و نوشیدنی های گرم
09125656124

تاریخچه قهوه

تاریخچه قهوه

قهوه دومین نوشیدنی بعد از آب و اولین نوشیدنی انتخابی مردم در جهان می باشد. اغلب ایرانیان بر این باورند که که قهوه نوشیدنی فرنگی است و چای نوشیدنی ایرانی ، در حالی که این تصور اشتباهی است . چنانچه تاریخچه قهوه در ایران گویای این است همچنین ابن سینا در کتاب قانون خود از قهوه تحت عنوان دانه ای به نام “بونو” یاد کرده است و در آن از کاربردهای پزشکی و انرژی بخشی آن صحبت کرده است.

دو روایت در رابطه با تاریخچه قهوه وجود داد :

روایت اول در رابطه ادعای یمنی ها نسبت به کشف قهوه توسط چوپانی در کشور آنهاست .
کلدی چوپان اتیوپیایی پس از اینکه می بیند که بزهایش بعد از خوردن میوه های درختچه های بون جنب و جوش بیشتری پیدا می کنند.مقداری از میوه ها را به همراه خد می برد و با یکی از صوفیان منطقه در میان میگذارد اما صوفی در مخالفت با او میوه ها را در آتش میریزد.اما عطر حاصل از سوختن دانه های قهوه آنها را مجذوب خود می کند و پس از خورد این دانه ها به خاصیت انرژی زایی آن ها پی میبرند .

روایت دوم در مورد سفر شخصی به نام عمر است که در تبعید به “Ousab” میوه قهوه را کشف کرده است. عمر که از شدت گرسنگی مجبور به خوردن میوه‌های وحشی می‌شود به دلیل سفتی و تلخی دانه‌های سبز قهوه تصمیم می‌گیرد آن را به شیوه سایر غلات در آتش برشته کند (بو بدهد). دانه‌های بوداده شده قهوه که اکنون ترد شده‌اند را در آب می‌پزد و از نوشیدنی و خوراک حاصل می‌خورد و متوجه خاصیت انرژی‌زایی و بی‌اشتها‌کنندگی آن می‌شود.
صوفیان با توجه به ممنوعیت استفاده از الکل در دین اسلام در رقابت با استفاده از شراب در کلیساها، از نوشیدنی تهیه شده از این دانه‌ها در مراسم‌های مذهبی خود و بیدار ماندن درشبها برای عبادت استفاده می‌کردند.

Read more: https://WWW.CAFE-AKHSH.COM/#

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *