مشاوره تخصصی در زمینه صنعت قهوه و نوشیدنی های گرم
09125656124

بسته بندی و تولید قهوه و مشتقات قهوه

بسته بندی و تولید قهوه و مشتقات:

داستان قهوه پس از کاشت و برداشت توسط کشاورزان و تولیدکنندگان قهوه پایان نمیابد، پس از انتخاب دقیق دانه ها، زنجیره تولید قهوه ادامه می یابد.

در مناطق تولید قهوه، مرحله نهایی و اساسی هنوز انجام نشده است: بسته بندی لوبیای سبز و حمل و نقل بعدی آنها از طریق دریا در ظروف به کشورهایی که در آن بازاریابی می شوند. به عنوان مثال در مورد قهوه Attibassi، کیسه های قهوه به کارخانه بو دادن Coind در Castelmaggiore (بولونیا) ارسال می شود، جایی که روند طولانی و سخت دیگری آغاز می شود، شامل مراحل دیگر، تفت دادن دانه ها و ایجاد مخلوط هایی که Attibassi را خوب ساخته است که در سراسر جهان شناخته شده است.

سرنوشت دانه های قهوه

پس از بسته بندی نهایی، وقتی همه مخلوط ها بر اساس هر نوع طبقه بندی شده باشند ، تأمین کنندگان و خرده فروشان قهوه برای کافه ها فروش محصولات این شرکت را به تمام کافه ها که علاقه مند به ارائه قهوه ایتالیایی عالی به مشتریان خود هستند ، آغاز می کنند.

اهمیت بسته بندی قهوه در انبارها

اگرچه ما فکر می کنیم که کیفیت قهوه منحصراً در مشخصات خاص هر نوع یا در تکنیک های استخراج و مرتب سازی دانه نهفته است، اما باید توجه داشته باشیم که بسته بندی و ارسال آن به کشورهایی که در آن به بازار عرضه می شود یک گام اساسی است: اگر دانه های قهوه در طی ذخیره سازی اولیه به درستی ذخیره نشوند، می توانند رطوبت زیادی را جذب کنند، که بر کیفیت و طعم قهوه تأثیر منفی می گذارد.

رطوبت دانه های قهوه

میزان رطوبت اتاق هایی که لوبیا برای استراحت در آنها رها شده است باید لزوماً کمتر از 50٪ باشد.

لوبیا سبز به کیسه های استاندارد 60 کیلوگرمی ساخته شده از جوت یا سیسال منتقل می شود: چنین پارچه هایی اجازه ذخیره قهوه را می دهند ، اما از ورود رطوبت بیش از حد نیز جلوگیری می کنند: در این مرحله ، رطوبت محصول حدود 11-12٪ است.

این محافظت در برابر عوامل خارجی، مانند رطوبت، گرما و نور خورشید باعث می شود که ماندگاری محصول ، یعنی تاریخ انقضا ، افزایش یابد، بنابراین از اکسید شدن زودرس و پیر شدن دانه های قهوه جلوگیری می کند (که به اصطلاح معروف است به محو شدن)

برای انواع خاصی از قهوه، از انواع دیگر کیسه ها می توان به عنوان بسته بندی علاوه بر جوت یا سیزال استفاده کرد: به عنوان مثال کیسه های پلاستیکی را که می توان با یک نوار پلاستیکی بسته کرد ، داخل کیسه های جوت قرار داد.

متناوباً، می توان از کیسه های پلاستیکی با نوعی زیپ قابل تعویض استفاده کرد که باعث می شود پس از آزاد شدن هوای اضافی، کیسه بسته شود. در این مورد نیز کیسه پلاستیکی باید داخل کیسه جوت قرار گیرد.

حمل قهوه به کشورهایی که در آن بازاریابی می شود

کیسه های بسته بندی شده با قهوه در ظروف تهویه شده، با رطوبت کم قرار می گیرند و سپس در مسیرهای مختلف منتهی به کشورهایی که به بازار عرضه می شوند حمل می شوند. حمل و نقل همچنین می تواند “به صورت عمده” ، در ظروف فله انجام شود: این ظروف بزرگ برای حاوی کالاهای سست، دارای ظرف های پلاستیکی سفت و سخت مناسب هستند.

این روش شامل تخلیه کیسه ها در مخازن و انتقال آنها از طریق لوله های خلا در ظروف پوشیده شده از فیلم ، جوت یا سایر بسته بندی های بادوام است. کالاها تحت بازرسی مضاعف قرار می گیرند: دانه ها قبل از حمل و هنگام رسیدن به مقصد، توزین می شوند تا بررسی کنند که آیا در طول سفر ، وزن کم شده است یا خیر و مطمئن شوید که سفر دریا تاثیری بر خصوصیات قهوه ندارد. با رسیدن به مقصد، دانه های قهوه مرتب می شوند تا به گیاهان برشته ارسال شوند.

دانه های قهوه در کارخانه

وقتی قهوه به کارخانه بو دادن رسید ، آزمایشات چشایی را انجام می دهد و تجزیه و تحلیل شیمیایی-فیزیکی در آزمایشگاه های شرکت انجام می شود. به طور خاص ، قهوه با توجه به منشا آن انتخاب و تقسیم می شود: این اجازه می دهد تا پروفیل های برشته شده برای هر محصول تک ریشه تنظیم شود ، و کاملاً برشته شدن برای همه دانه ها را تضمین می کند.

فرآیند بو دادن قهوه

فرآیند بو دادن پیچیده شامل استفاده از ماشین آلات پیشرفته همراه با حضور پرسنل بسیار واجد شرایط است: به لطف ترکیب این دو عنصر، لوبیا به رنگ قهوه ای مشخصی که بو داده است ، بدست می آید و از سوختن ناخوشایند جلوگیری می کند که بر طعم قهوه اثرات زیادی خواهد گذاشت.

سرانه مصرف قهوه و نحوه بسته بندی در ایران

اخیرا مصرف سرانه قهوه توسط مردم ایران ۱۰۰ گرم اعلام شده که بسیار کمتر از میانگین جهانی ست. همچنین خوب است بدانید که  ۳۰ درصد از مجموع تولیدات واحداهای تولیدی قهوه و قهوه سازان داخلی پودر قهوه فوری است و مابقی محصول گرانول شده برای صادرات است.

همچنین مهم است که بدانیم تمامی مراحل تولید قهوه برای مصرف‌کننده واحدهای تولیدی ایرانی با بهره‌گیری از جدیدترین فناوری‌های روز انجام می‌شود.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *